Delonghi kavos aparatai. Istorija ir naujienos

„DeLonghi“ prekės ženklas labai populiarus, Tai ne tik kavos aparatai, bet ir virduliai, skrudintuvai,  mikrobangės krosnelės, lygintuvai, nešiojamieji oro kondicionieriai bei šildytuvai.. Jie projektuojami ir gaminami italų.

Technologijos labai naujoviškos, joms prilygti sunku. Kavos aparatai ypač patogūs ir praktiški, šeimos juos noriai renkasi.. Dizainas įdomus, estetiškas.

Įmonę kūrė DeLonghi šeima. Iš pradžių buvo gaminami nešiojami šildytuvai ir kondicionieriai. 2007-aisiais virtuvės prietaisų linijai Esclusivo skirtas prestižinis Red Dot design apdovanojimas, o kavos aparatui „PrimaDonna S De Luxe“ –  skirtas 2011 metų apdovanojimas už dizainą ir praktiškumą. Dizainą kūrė  garsus pasaulyje dizaineris Borinas.

„DeLonghi“  kavos aparatais prekiaujama prekiaujama daugiau nei 100 pasaulio šalių.

Viena iš populiriausių „DeLonghi“ kavos aparatų serijų yra „ECAM“. Didžioji „ECAM“ serijos dalis gali paruošti tobulus kavos su pienu gėrimus iš šviežiai sumaltų pupelių akimirksniu. „ECAM 25.452“ modelis yra kompaktiškas, jame yra net du ekranėliai, šis aparatas gali paruošti net sunkiau paruošiamus gėrimus (tokius kaip latte macchiato ar kapučino) vieno mygtuko palietimu.

„ECAM“ serija – tai tikras šedevras, sukurtas namams. Šie kavos aparatai yra ypač ilgaamžiški ir tikrai verti investicijos, jeigu norite mėgautis aukščiausios kokybės kava kiekvieną kartą. „ECAM 25.452“ buvo sukurtas ne tik profesionaliai paruošti kiekvieną kavos gėrimą, bet ir lengvai išvalyti kavos aparatą. Automatinis valymas, nukalkinimas ir paprastai prieinamas virimo blokas palengvina šio prietaiso priežiūrą iki labai paprastų žingsnelių ir nesukelia papildomų problemų.

 

Geriausiai aparatą įvertina tie kurie juo naudojasi. Net ir ne pilnai automatiniai „DeLonghi“ lūkesčius atspindi. Paprastesni, skirti namams, nedaro šimto puodelių per dieną, tad ir kaina atitinkama.

Tačiau yra privalumų – nebereikia vaikščioti į kavines, ieškant kur išgerti kavos. Paprastu aparatu galima pasigaminti ir Latte, ir Kapučino, nes pienas puikiai išsiplaka.  Pieno puta – savotiška atrakcija. Tiesa, tokiems aparatams reikia malūnėlio, o jie brangūs, tad dažnas pirkėjas galvoja apie automatinį kavos aparatą.

Pirkėjai neblogai atsiliepia apie klasikinio dizaino “DeLonghi EC 330S“ kavos aparatą. Gerai prižiūrint, pravalant sietelius jis genda retai.

Aparatas kainuoja iki 182 eurų, tačiau atlieka pakankamai daug funkcijų: turi Kapučino sistemą, kuri suplaka pieną su oru ir garu, tad išgaunama tiršta puta. Įjungimo – išjungimo mygtukas yra su šviesos indikatoriumi. Patogu, nes praneša, kada aparatas pasiruošęs darbui. Yra šildantis puodelius pagrindas. Plieninis vandens šildytuvas užtikrina ilgesnį aparato gyvavimo laiką. Šis aparatas turi garo reguliatorių, plastmasinį kapučinatorių, nuimamą vandens rezervuarą, du atskirus termostatorius vandens ir garo temperatūrų reguliavimui.

Tikrai verta pagalvoti, ar kavos kokybė visada priklauso nuo aparato kainos?

Patariama rinktis „De’Longhi Magnifica ESAM 4500“ kavos aparatą. Tai labai populiarus kavos aparatas, nes kava malama iš šviežių pupelių . Kai malti nesinori, galima rinktis pigesnį aparatą. Kartais būna taip, jog gėrimo skonis nedaug skiriasi. Pusiau automatiniai espresso neužima virtuvėje daug vietos ir turi kapučinatorių. Ji taikysime reikiamą spaudimą ir neužvirinsime vandens (jis turi būti maždaug 92 laipsniai) bei teisingai naudosimės rankenėle, pritvirtinta prie aparato, kavą pasigaminsime per keliasdešimt sekundžių.

Pusiau automatiniai „DeLonghi“  naudojami kavos  baruose. Aparatas pats viską padaro: sumala pupeles ir supresuoja,. Tai patogu, kai apsilanko daug klientų. O namuose – rekomenduojama pupeles malti pačiam arba naudoti automatinį kavos aparatą , kuris nustato kavos rupumą, lemiantį skonį bei leidžia kavą ruošti ir iš kavos kapsulių. Tačiau jei nėra pinigų tokį įsigyti, ir pusiau automatinis gali turėti kapučinatorių, puodelių pašildymo funkciją, automatiškai išsijungti bei filtruoti vandenį.

Automatinių “DeLonghi“ kainos svyruoja apytiksliai nuo 300 iki 2300 eurų. Apie 370 eurų kainuojantis   aparatas jau gali reguliuoti kavos rupumą, turi 15 barų slėgį ir kelis vandens temperatūros lygius.. Tai kur slypi kainos paslaptis? Patogume ir paprastume. Specialistai paskaičiavo: jei norėsime integruoto kavos malimo malūnėlio, nustatančio kavos rupumą, mokėsime maždaug 200 eurų brangiau..  O susimalti juk galima ir pačiam su vos 30 eurų kainuojančia kavamale.. Pridėjus integruotą malūnėlį su kelių lygių rupumu jau turime kavos aparatą už 580 eurų.

Skaitmeninis programavimas, kurio dėka vieno mygtuko paspaudimu padaroma norima kava – plius 290 eurų. Skaitmeninis programavimas tikrai patogu, tačiau jau turime 870 eurų kainuojantį aparatą. O juk visa tai galima atlikti rankiniu būdu su  gerokai mažesnėmis sąnaudomis.